עמוד הבית  
משרד עורכי דין arrow מאמרים arrow פנינת הפרקליט
משרד עורכי דין הרניק-גלעדי - דרך מנחם בגין 65, בית אשרא, ת.ד. 51240, תל אביב 67138 - טלפון: 5618891 - 03
   
משפט פלילי
פלילי
-
משפט מסחרי - מקרקעין
משפט מסחרי
מקרקעין
-
משפט מנהלי ובג"צים
רשויות מקומיות
בג"ץ ומשפט מנהלי
לשכות פרטיות-משרד התמ"ת
-
-
רוצים לקבל חדשות ועידכונים בנושאים משפטיים ? מלאו את הפרטים הבאים:
עדכונים וחדשות 
פנינת הפרקליט
"נהיגה קטלנית" הדפס

מאת עו"ד רוני הרניק

הנה תאור מעשה המוכר לרוב ציבור הנהגים במדינת ישראל: אדם נוהג ברכבו במהירות גבוהה כאשר הוא מתקרב לצומת. מתוך תקווה להספיק ולעבור את הצומת באור ירוק לוחץ הנהג על דוושת הגז ומגביר את מהירות מכוניתו. מעט לפני ההגעה לצומת מתחלף הרמזור מירוק לצהוב ומיד לאדום. הנהג נכנס לצומת באור אדום וחולף על פני מכוניות אחרות שנכנסות לצומת מנתיב אחר. מעשה זה ידוע במחוזותינו בשם "לגנוב צומת". פעמים רבות מסתיים העניין במספר דקות אותן "הרוויח" הנהג. פעמים רבות אחרות מסתיים העניין במוות.

 

המשך קריאה...
 
"חוק הדייר הסורר" הדפס

מאת עו"ד רותם גלעדי

הטור שעבר , אותו כתב חברי, עו"ד רוני הרניק, עסק ב"מחזיק נכס", אחד הגורמים העלולים לעכב פרויקטים של פינוי-בינוי, ובדרך להתגבר על עיכוב זה. בטור זה אעסוק בגורם מעכב נוסף ומרכזי של פרויקטים אלה והוא ה"דייר הסורר" ובפתרון היצירתי בו בחר המחוקק להתמודד עימו.

לקריאת המאמר לחץ כאן

 
פיצוי "מחזיק נכס" במסגרת תוכנית "פינוי בינוי" הדפס

מאת עו"ד רוני הרניק

תארו לעצמכם שכונה ותיקה בה בעלי הקרקע והבתים הם חברות פרטיות אשר רכשו אותם כדין. תושבי השכונה מחזיקים בקרקע ללא רישום מאז קום המדינה ונדרשים יום אחד ע"י בעלי הנכס לקום ולהתפנות מבתיהם במסגרת תוכנית פיתוח שנתקבלה ע"י הרשות. אותם תושבים אינם "בעלי הנכס" אלא "מחזיקים בנכס" ולפיכך אין להם בעלות בקרקע והם לרוב אינם יכולים למנוע מהבעלים לפנותם. עם זאת , הם טוענים לזכויות על הנכסים הנובעות מהחזקתם במשך שנים רבות. האם אלה יכולים לפנות לרשות המקומית (או שלוחתה לעניין זה ועדת התכנון והבנייה) בדרישה כי חלק מזכויות הבנייה או השבחת הנכסים יוקצו להם במישרין כפיצוי על פינויים?

לקריאת המאמר לחץ כאן

 
השכירות - דברים שלא ידעתם : חלק 2 הדפס

מאת עו"ד רותם גלעדי

כפי שכתבתי בטור שעבר תנאי השכירות אינם נקבעים אך ורק על ידי הסכם השכירות. כזכור, הצגתי בטור את חוק השכירות והשאילה ואת השפעת הוראותיו על יחסי השכירות, ועסקתי בסוגיית "העברת זכות השכירות".

לקריאת המאמר לחץ כאן

 
<< התחלה < קודם 1 2 הבא > סוף >>

תוצאות 1 - 8 מ 13
 
   
     בנייה ע"י פליקס גרימברג | מתוחזק ע"י ג'ומלה | © כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין הרניק - גלעדי Back Top