עמוד הבית  
משרד עורכי דין arrow מאמרים arrow משפט מסחרי-מקרקעין
משרד עורכי דין הרניק-גלעדי - דרך מנחם בגין 65, בית אשרא, ת.ד. 51240, תל אביב 67138 - טלפון: 5618891 - 03
   
משפט פלילי
פלילי
-
משפט מסחרי - מקרקעין
משפט מסחרי
מקרקעין
-
משפט מנהלי ובג"צים
רשויות מקומיות
בג"ץ ומשפט מנהלי
לשכות פרטיות-משרד התמ"ת
-
-
רוצים לקבל חדשות ועידכונים בנושאים משפטיים ? מלאו את הפרטים הבאים:
עדכונים וחדשות 
משפט מסחרי-מקרקעין
"חוק הדייר הסורר" הדפס

מאת עו"ד רותם גלעדי

הטור שעבר , אותו כתב חברי, עו"ד רוני הרניק, עסק ב"מחזיק נכס", אחד הגורמים העלולים לעכב פרויקטים של פינוי-בינוי, ובדרך להתגבר על עיכוב זה. בטור זה אעסוק בגורם מעכב נוסף ומרכזי של פרויקטים אלה והוא ה"דייר הסורר" ובפתרון היצירתי בו בחר המחוקק להתמודד עימו.

המשך קריאה...
 
פיצוי "מחזיק נכס" במסגרת תוכנית "פינוי בינוי" הדפס

מאת עו"ד רוני הרניק

תארו לעצמכם שכונה ותיקה בה בעלי הקרקע והבתים הם חברות פרטיות אשר רכשו אותם כדין. תושבי השכונה מחזיקים בקרקע ללא רישום מאז קום המדינה ונדרשים יום אחד ע"י בעלי הנכס לקום ולהתפנות מבתיהם במסגרת תוכנית פיתוח שנתקבלה ע"י הרשות. אותם תושבים אינם "בעלי הנכס" אלא "מחזיקים בנכס" ולפיכך אין להם בעלות בקרקע והם לרוב אינם יכולים למנוע מהבעלים לפנותם. עם זאת , הם טוענים לזכויות על הנכסים הנובעות מהחזקתם במשך שנים רבות. האם אלה יכולים לפנות לרשות המקומית (או שלוחתה לעניין זה ועדת התכנון והבנייה) בדרישה כי חלק מזכויות הבנייה או השבחת הנכסים יוקצו להם במישרין כפיצוי על פינויים?

המשך קריאה...
 
השכירות - דברים שלא ידעתם : חלק 2 הדפס

מאת עו"ד רותם גלעדי

כפי שכתבתי בטור שעבר תנאי השכירות אינם נקבעים אך ורק על ידי הסכם השכירות. כזכור, הצגתי בטור את חוק השכירות והשאילה ואת השפעת הוראותיו על יחסי השכירות, ועסקתי בסוגיית "העברת זכות השכירות".

בטור זה אעסוק בנושא נוסף שעולה פעמים רבות במערכת היחסים בין שוכר למשכיר והוא תיקון ליקויים ונזקים בנכס, ובמסגרתו אף אכיר לכם חוק נוסף המשפיע על יחסי השכירות, שספק אם בכלל שמעתם על קיומו, והוא חוק השומרים, התשכ"ז - 1967.

המשך קריאה...
 
השכירות - דברים שלא ידעתם הדפס

עו"ד רותם גלעדי

מי מכם לא חתם פעם על הסכם שכירות, בין כמשכיר ובין כשוכר? אני מניח שרובכם חתם. אך מי מכם ידע כי תנאי השכירות אינם נקבעים אך ורק על ידי הסכם השכירות? אני סבור שחלק מכם בוודאי מרימים גבה ושואלים את עצמם "על מה הוא מדבר?", אז התשובה היא פשוטה: חוק השכירות והשאילה, התשל"א – 1971 (להלן: "החוק"). כן, כן – למי מכם שלא ידע יש חוק כזה, ומטרתו להסדיר את יחסי השכירות במדינת ישראל או לפחות להתוות את עקרונות היסוד ליחסים אלה. בטח תשאלו: "רגע, מה זאת אומרת? ...

המשך קריאה...
 
סוף מעשה במחשבה תחילה הדפס

מאת עו"ד רותם גלעדי

לא מזמן הוצגה בפני סיטואציה לא פשוטה. המדובר היה ב- 2 אחיות קשישות שחיו בצוותא בדירת מגורים בבעלות רשות הפיתוח ובאחריות מינהל מקרקעי ישראל, כאשר אחת מהן, שלהלן תיקרא דבורה, היתה דיירת מוגנת בדירה מכוח הסכם שכירות מוגן שנחתם עימה לפני עשרות שנים. לפני כשנתיים נפטרה דבורה בשיבה טובה, ואחותה, חנה, המשיכה להתגורר בדירה לבדה, תוך שהיא מקבלת, מכוח סעיף 20 לחוק הגנת הדייר, את זכויות הדיור המוגנות של אחותה בדירה.

המשך קריאה...
 
 
   
     בנייה ע"י פליקס גרימברג | מתוחזק ע"י ג'ומלה | © כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין הרניק - גלעדי Back Top